7-8 września 2018, Bydgoszcz, Opera Nova

IV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa OCT w Okulistyce


Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Karen Edwards z zespołem Eljazz!

Program wieczoru:

Piątek, 7 września 2018, Opera Nova, Bydgoszcz

Koncert Karen Edwards - (wejściówki w cenie 40 zł, płatność na miejscu)

Po koncercie kolacja  - restauracja Maestra Opera Nova - udział w kolacji dodatkowo płatny: 100 zł. Ilość miejsc na kolację ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

Udział w koncercie odpłatny indywidualnie  (płatność na miejscu), nie jest finansowany ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE. Koncert odbędzie się w sali innej niż kolacja.

 

 

 

 

Specjalnie dla wszystkich uczestników konferencji, w piątek 7 września na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wystąpi rewelacyjna Karen Edwards wraz z zespołem Eljazz pod dyrekcją Józefa Eliasza.

Koncert finansowany z budżetu Organizatora. Środki na organizację koncertu nie pochodzą z wpłat firm należących do INFARMA​​​

KAREN EDWARDS to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in.: z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem.
Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.
Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy 'show' w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.
Koncerty Karen Edwards to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity 'show'.

Karen Edwards (fortepian, śpiew) towarzyszyć będzie band pod dyrekcją Józefa Eliasza w składzie:

Adam Wendt - saksofon

Marcin Gawdzis - trąbka

Zbigniew Wrombel - kontrabas

Józef Eliasz - perkusja

JÓZEF ELIASZ
Perkusista , leader wielu zespołów , założyciel i dyrygent Eljazz Big Bandu, z którym zdobył kilka prestiżowych nagród w tym Złotą Tarkę na Międzynarodowym Konkursie w Iławie.
Nagrał wiele płyt , a największy sukces zdobyła „W Rytmie Chopina” , która otrzymała status „Platynowej Płyty“.
Koncertuje w kraju i za granicą w Filharmonii Narodowej , Filharmonii Bałtyckiej , Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova , Dworze Artusa i wielu innych. Współpracuje z wybitnymi artystami , którymi są: Karen Edwards, Gunter Wehinger, Julian Jackson, Jan „Ptaszyn” Wróblewski , Henryk Miśkiewicz, Lora Szafran, Zbigniew i Piotr Wrombel, Janusz Szrom, Bogdan Hołownia. Jest również dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu „Bydgoszcz Jazz Festival“.

Józef Eliasz, dzięki swojej technice i wrażliwości muzycznej, jest zaliczany do grona najlepszych perkusistów jazzowych w kraju

ZBIGNIEW WROMBEL
Muzyk – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami: Haliną Zimmermann i Justyną Szafran. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.
Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym grającym na różnych instrumentach basowych: gitarach cztero-, pięcio- i sześciostrunowych, progowych i bezprogowych oraz na kontrabasie akustycznym i elektrycznym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’ n’ bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Prowadzi swoje własne zespoły jazzowe, najczęściej tria i kwartety. Lubi też pracę w studiach nagraniowych, gdzie jest chętnie zapraszany, nie tylko przez muzyków jazzowych.
Jako muzyk studyjny nagrał wiele sesji z różnymi artystami. Lista artystów jest długa i zawiera także wokalistów muzyki pop takich jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, grupa Vox, Eleni, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Piotr Schulz, Gabriel Fleszar, Andrzej Cierniewski.
Obok działalności koncertowej i studyjnej Zbigniew Wrombel często angażuje się w pracę dydaktyczną, prowadząc zajęcia na warsztatach muzycznych i jazzowych między innymi w Chodzieży, Puławach, Pułtusku.

MARCIN GAWDZIS

Trębacz jazzowy, pedagog, kompozytor i aranżer, wykładowca trąbki jazzowej na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy W1995 roku ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie trąbki prof. Piotra Wojtasika. W 1993 i 1995 wraz z zespołami THE SIMILARS i JOINT VENTURE zdobył 1 miejsca i wyróżnienia indywidualne na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. W 1994 roku zdobył 4 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Podczas studiów nagrywał trąbkowe partie solowe wraz z artystami muzyki pop, m.in. z: KAYAH, RENI JUSIS, NATALIĄ KUKULSKĄ, MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM, F.N.S , NOCNĄ ZMIANĄ BLUESA oraz KRZYSZTOFEM KRAWCZYKIEM. Koncertował niemal we wszystkich państwach europejskich. Ma w swoim dorobku gościnny udział w nagraniu 28 płyt różnych artystów, tworzących w rozmaitych stylistykach muzyki rozrywkowej. Współtworzył trzy solowe płyty zespołowe oraz wyprodukował autorską płytę swojego kwintetu. Spośród wielu muzyków z którymi współpracował należy wymienić m.in.: Erica Allena, Jerrye’go Goodmana, Marię Schneider, prof. Andrzeja Zubka, prof.. Piotra Kusiewicza, Jonatana Rautio, Garrye’go Guthmana, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Henryka Miśkiewicza, Leszka Możdżera, Macieja Sikałę, Piotra Wojtasika, Grzegorza Nagórskiego, Jacka i Wojciecha Niedzielów, Zbigniewa i Jacka Namysłowskich, Krystynę Stańko, Krystynę Prońko, Annę Serafińską, Piotra Lemańczyka, Dominika Bukowskiego, Przemka Dyakowskiego, Emila Kowalskiego, Adama Wendta, Józefa Eliasza, Bohdana Hołownię, Jarosława Śmietanę, Tomka Sowińskiego, Cezarego Konrada, Marka Napiórkowskiego, Karola Szymanowskiego, Piotra Biskupskiego, Krzysztofa Przybyłowicza, Zbigniewa Wrombla, Piotra Olszewskiego, Krzysztofa Herdzina i wielu innych. W 2003 roku uzyskał nagrodę indywidualną dla najlepszego instrumentalisty na Jazz – Rock Festiwal w Olsztynie. Także w tym roku rozpoczął współpracę z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. W 2012 za współtworzoną płytę Projekt Elbląg, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Elbląga w kategorii wydarzenie roku. W 2014 roku za album solowy Shadows of Autumn, uzyskał nominację do nagrody Fryderyki, w kategorii: Jazzowy debiut roku.

ADAM WENDT

Saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog 
    Po ukończeniu z wyróżnieniem Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu podjął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył również z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki. 
    Już w czasie studiów nawiązał współpracę z wieloma zespołami (m.in. Young Power) oraz grywał w czołowych orkiestrach rozrywkowo-jazzowych, takich jak Alex Band, Big Band Wiesława Pieregorólki oraz Kukla Band.
    Od momentu powstania zespołu Walk Away (1985) związał się z nim na stałe. Z zespołem tym zdobywał wiele głównych nagród i wyróżnień, z których warto wymienić laury na festiwalu Jazz Nad Odrą w 1986 roku, zdobycie "Klucza Do Kariery" na Pomorskiej Jesieni Jazzowej w 1987 roku; zdobycie nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego w 1988 roku; nagroda czasopisma Sztandar Młodych „Metronom '89”; udział w Festival of Leverkusen Jazz Competition '87 (Niemcy), Jazz Hilard '88 (Belgia), Jazzand Blues All-Star festivals w Sztokholmie, The Montmarte Jazz Club w Kopenhadze oraz Jac-Jazz Festival w Jakarcie (Indonezja).
 Adam Wendt z zespołem koncertował w kilkunastu krajach świata.
   W 1986 roku ADAM WENDT zdobył II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach oraz jako przedstawiciel Polski uczestniczył w międzynarodowym big bandzie West Berlin '88. W 1990 roku z zespołem Walk Away i Urszulą Dudziak otwierał Europejskie koncerty Milesa Davisa.
   ADAM WENDT od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce polskich saksofonistów, co znajduje potwierdzenie m.in. w ankietach prestiżowego czasopisma Jazz Forum.
   Uczestniczył w nagraniu około 60 płyt nie tylko jako saksofonista, ale również kompozytor i aranżer. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz w festiwalach. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z polską czołówką jazzową oraz gwiazdami i zespołami muzyki pop (m.in. E.Bem, K.Dębski, L.Szafran, B.Hołownia, M.Szcześniak, G.Ciechowski, G.Łobaszewska, K.Prońko, zespoły LeszczeCzarodzieje, Kasa ChorychMietek Blues BandNew Sami Swoi i inne). Uczestniczył w sesji nagraniowej muzyki filmowej i teatralnej Marka Kuczyńskiego.

Opera Nova
Marszałka Focha 5
85-070 Bydgoszcz

7-8 września 2018

ORGANIZATOR

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Nauki i Medycyny
ul. Nowowiejska 38
50-315 Wrocław

Partner organizacyjny:
Klinika Okulistyczna OFTALMIKA
im. Prof. Józefa Kałużnego

BIURO ORGANIZATORA

InspireCongress Sp. z o.o.
ul. Nowowiejska 38,
50-315 Wrocław
Tel.: +48 71 780 90 52
Faks: +48 71 780 90 54
E-mail: biuro@inspirecongress.pl

PARTNER NAUKOWY

Zakład Biologii Układu Wzrokowego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy,
Tel.: 52 585 54 08

Klinika Okulistyki i Optometrii, Katedra Chorób Oczu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy
Tel.: 52 365 58 49